Nebojte se kreativity

Pokud vám záleží na dobrém jídle, nebude vám náročný program během týdne stát v cestě k dobrému stravování. Thermomix® umí popustit uzdu vaší kreativitě bez ohledu na vaši zaneprázdněnost. A jestli chcete každý den chutně a zdravě jíst, spolehněte se na nás.

Při přípravě jídel s Cookidoo® můžete vařit spontánně

Využijte volné chvilky, například při každodenní cestě do práce nebo v čekárně u lékaře, a prostudujte si Cookidoo®, kde najdete spoustu inspirace.

• Označte si záložkou recepty, které byste chtěli vyzkoušet. Až budete příště hledat nápady, můžete si rychle tyto pokrmy, které vás zaujaly, projít.

• Naplánujte si jídelníček předem v sekci Můj týden. Budete tak mít čas přemýšlet o tom, jak upravit recept nebo například nahradit surovinu, na kterou je vaše dítě alergické. Přidejte recepty do svého nákupního seznamu, abyste měli všechno potřebné po ruce, až se pustíte do vaření.

• Uložte si oblíbené recepty do kolekcí: uspořádejte je do seznamů podle svých potřeb, například „Musím vyzkoušet“, „Jídla za 30 minut“ nebo „Mamka není doma“. Oblíbené pokrmy tak najdete ještě rychleji a můžete hned začít vařit.

• Vyhledávejte podle toho, co máte k dispozici: nemáte na dnešek nic v plánu? A doma máte jen vajíčka nebo cukety? Zadejte si do vyhledávání tyto suroviny a filtrujte podle celkového času. Možnosti vás překvapí a Thermomix® vás dovede k neznámým, ale lahodným výsledkům.

• Připravujte dopředu: pokud předpokládáte, že nadcházející týden bude rušný, Thermomix® vám pomůže připravit výživné a chutné pokrmy, které si navíc můžete uschovat na později.

5 tipů pro větší kreativitu

  1. Dívejte se na věci jinak: Thermomix® usnadňuje objevování různých tradic vaření a stravování. Jednou nebo dvakrát týdně se pokuste zahrnout do svého plánu nový recept. Pokud se jedná o večer během pracovního týdne, filtrujte podle celkového času a snadné přípravy. Dnešní exotická chuť se může stát tradicí středečního večera.
  2. Prostudujte si tipy a variace: jednoduchý a rychlý recept sice uvaříte pohodlně, ale můžete mít pocit, že je až příliš všední. Projděte si tipy a možnosti, jak ho pozměnit. Stejný recept připravený s jinými surovinami bude chutnat skvěle nově.
  3. Vytvořte si svůj vlastní recept: udělejte pokaždé nějakou malou změnu, například vyměňte ingredience nebo přidejte omáčku, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Nazvěte si recept podle svého a Thermomix® vás příště provede jeho přípravou.
  4. Sebejistě se vypořádejte s náročnými recepty: když máte více času, zkuste připravit pokrm, o kterém jste vždycky snili, že jej alespoň jednou vyzkoušíte. Nezapomeňte, že Thermomix® vás podpoří na každém kroku.
  5. Upravte a kombinujte základy: základní recepty jsou snadné a umožňují řadu změn a kombinací. Použijte recept na bazalkové pesto jako vzor pro pesto z rukoly, koriandru či špenátu. Nahraďte piniové oříšky vlašskými ořechy nebo použijte pesto jako ozdobu polévky.

Jakmile začnete objevovat, co všechno můžete s recepty na Cookidoo® dělat, budete si při vaření užívat neomezenou kreativitu. Zakomponujte do své každodenní rutiny rozmanité chutě. Nezapomeňte se s námi podělit o fotografie svých výtvorů na Instagramu a Facebooku s označením @termomixus.

Hledejte inspiraci

Cookidoo® nabízí tisíce receptů a nápadů, ve kterých najdete lákavou inspiraci pokaždé, když se přihlásíte.

OBJEVTE