Dělejte, co máte rádi – funkce Průvodce vařením vás zbaví starostí

Po vaší pozornosti je poptávka

„Dneska jsem měl roční hodnocení…“

„Víš, co se stalo dneska ve škole?“

Proč členové vaší rodiny mají potřebu dělit se s vámi o důležité informace vždy, když chystáte večeři? Váš partner potřebuje po práci „upustit páru“, dospívající syn je neobvykle hovorný. Když je poprosíte, aby vám dali chvilku na přípravu večeře, pravděpodobně už nebudete mít šanci si o tom s nimi popovídat. Je ale těžké udržet svou pozornost během rozhovoru, když musíte současně postupovat podle receptu v kuchařce. Buď vynecháte nějakou ingredienci, nebo nebudete dostatečně empatičtí.

Některé recepty vyžadují méně pozornosti

V repertoáru můžete mít několik jednoduchých rychlých receptů. Všimli jste si, že klidně můžete pokračovat v rozhovoru, i když připravujete svou vyhlášenou omáčku na těstoviny? Vaše ruce a mozek společně vytvořily svalovou paměť, která vám umožní připravit tento recept v režimu autopilota. Nepotřebujete ani kontrolovat množství nebo pokyny, protože to máte prostě v malíčku. Zkušenému kuchaři se také stačí na recept jednou podívat, aby si udělal obecnou představu, a pak může jako profesionální hudebník improvizovat, aniž by vypadl z rytmu. Ale co když nejste zkušený kuchař? Nebo co když chcete zkusit nový náročný recept, bez obecenstva v kuchyni?

Kryjeme vám záda

Pokud budete vařit podle receptů Cookidoo®, můžete s klidem dělat více věcí najednou. Funkce Průvodce vařením osvobodí vaši mysl, abyste se mohli soustředit na to, na čem v tu chvíli skutečně záleží. Ať už chcete sledovat podcast nebo si dát skleničku vína s přáteli, praktické pokyny na obrazovce vás udrží na trati. Váš asistent v kuchyni je zárukou, že se jídlo podaří, i když přípravu přeruší dobrý příběh. Takže nahrajte recept z Cookidoo®, dejte dohromady potřebné suroviny a vychutnejte si proces vaření i společnost v kuchyni.