Jak získat z vašeho přístroje maximum

Používáte k vaření všechny čtyři úrovně vašeho Thermomixu®? Pokud ne, pak děláte velkou chybu. Prozkoumejte naší kuchařku "Skvělá chuť na každé úrovni" a vyzkoušejte si pár receptů.

Příchuť

Je dobře známo, že vaření v páře vám zaručí jemnou chuť ryb. Vyzkoušeli jste ale kachní prsa s pomerančovo-zázvorovou omáčkou, karibské jehněčí nebo moučník z kozího sýra? Až to uděláte, zjistíte, že vaření v páře nabízí celou řadu chutí, od těch nejjemnějších až po velmi výrazné. Budete-li pro vaření v páře používat vaření polévky nebo omáčky, bude to znamenat, že šťávy odkapávající z jídla připravovaného ve Varoma dodají chuť a živiny obsahu v mixovací nádobě. Nic nevyhodíme.

Textura

Jakmile ochutnáte nadýchaný kuskus vařený v páře, už nikdy vás neuspokojí základní pokyny pro jeho přípravu uvedené na obalu. Zvlášť, když ho budete vařit v páře nad chutným vývarem. Chleby a koláče budou mít při přípravě v páře překvapivě měkkou a jemnou střídku. A lasagne vařené v páře jsou krémovou, vlhkou alternativou tradiční pečené verze.

Zdravé vaření

Jemná metoda vaření je zárukou zachování mnoha živin v potravinách, navíc můžete vařit s menším množstvím tuku. Vaření v páře je skvělý způsob, jak připravit nejen ryby a zeleninu, ale také výživné obiloviny, maso a ovoce.

Úspora času

Kdykoli vaříte něco, co produkuje páru, ať je to polévka, omáčka nebo guláš, můžete do varného košíku nebo do Varoma přidávat suroviny, které chcete současně uvařit nebo ohřát. Cookidoo® nabízí několik receptů pro vaření několika chodů najednou, a to včetně dezertů. Bonusem je snadné čištění, protože po večeři připravované v páře vám nezůstanou žádné připálené hrnce ani skvrny od tuku, které bude třeba likvidovat.

Kreativita

Od čínských knedlíčků dim sum přes britské sticky toffee pudingy až po polské plněné kapustové závitky – Cookidoo® vás prostřednictvím regionálních specialit vezme na cestu kolem světa. Nezapomeňte se podívat na tipy a různé varianty, jak si tyto recepty přizpůsobit podle sebe. Umění vaření v páře se používá již celá staletí, ale nikdy nebylo jednodušší. Klikněte zde a získejte ze svého Thermomixu® maximum.