Thermomix® kompatibilita

1. Snadněji rozpoznáte, který recept se hodí pro váš Thermomix®

Na stránce každého receptu zjistíte, zda je kompatibilní s typem vašeho přístroje. V horní části receptu najdete malé štítky, které označují, zda je recept kompatibilní s modelem Thermomix TM31, Thermomix TM5 nebo Thermomix TM6. Po kliknutí na štítek se vám rozbalí bublina s nápovědou a dalším vysvětlením.

Dbejte na to, abyste vařili jen recepty, které jsou kompatibilní s vaším modelem přístroje Thermomix®. Oranžově zvýrazněný štítek receptu znamená, že vybraný recept se nehodí pro model Thermomixu®, který máte zaregistrovaný na platformě Cookidoo®.

2. Pozor! Různé velikosti mixovacích nádob

Buďte opatrní při použití Thermomixu® TM5 a Thermomixu® TM6 pro vaření receptů určených pro Thermomix® TM31, protože mixovací nádoba a Varoma systém tohoto typu jsou menší. Pokud recepty správně neadaptujete, může být jejich příprava nebezpečná (např. vystřikování horkých tekutin).

3. Tipy pro uživatele TM31

Pokud najdete recept pro Thermomix® TM5 nebo Thermomix® TM6, který je kompatibilní také s přístrojem Thermomix® TM31, využijte následující tipy:

__∙ Místo 120 °C zvolte režim Varoma, protože. __ Thermomix® TM31 nenabízí teplotu 120 °C, ale pomocí teploty Varoma dosáhnete podobných výsledků.

__∙ TM5 a TM6 má automatické zavírání víko mixovací nádoby. __ Nezapomeňte u TM31 vždy uzavřít víko mixovací nádoby manuálně.

__∙ TM5 a TM6 nastavuje v receptech „zpětný chod“ automaticky. __ U zařízení Thermomix® TM31 budete muset funkci zpětného chodu nastavit a zrušit ručně, protože tato funkce se nemění automaticky.

4. Recepty určené výhradně pro TM6

• Thermomix® TM6 přichází s dalšími programy pro vaření. Některé jsou k dispozici přímo na displeji přístroje a dají se použít při manuálním vaření (např. program Sous-vide, Pomalé vaření, Fermentace) a jiné jsou využitelné pouze v receptech určených výhradně pro TM6 (program Vysoká teplota, Cukrovinky).

• Programy pro model Thermomix® TM6 nejsou dostupné pro modely TM5 a TM31. Výsledkem je, že recept určený pro Thermomix® TM6 využívající tyto programy nelze připravit na TM5 nebo TM31.

• TM6 dosahuje vyšších teplot než TM5 a TM31.

• Recepty určené výhradně pro TM6 nelze synchronizovat s TM5.

• Pokud budete vařit manuálně recepty z Cookidoo® (bez využití funkce Průvodce vařením), podívejte se, prosím, na štítek verze TM na receptu, abyste se ujistili, že je kompatibilní s vaším Thermomix® modelem.

5. Kompatibilita při vaření z kuchařek a časopisů

Stejná pravidla platí pro vaření z kuchařek a časopisů. Vždy si zkontrolujte, pro který Thermomix® model je recept určen.