Správná předsevzetí: čas dostat se znovu do formy!

Je po svátcích a vy jste si stanovili nová předsevzetí. Opět. Hluboko uvnitř cítíte, že navzdory svým nejlepším záměrům se můžete s příchodem února od svých cílů vzdalovat.

Nejdříve se zhluboka nadechněte. Může to chvíli trvat, ale dá se to zvládnout. Je to cesta a na cestě se toho můžete dozvědět spoustu o jídle a vašich vlastních zvycích.

Udělejte si plán

Jaký máte cíl? Chcete být fit a zdravější nebo prostě chcete jen zhubnout? Tyto cíle spolu souvisejí, ale hmotnost, kterou ztratíte příliš rychle nebo v důsledku nevyvážené stravy, se vám může vrátit i s odvetou. Zaměřte se na zdraví. Pomůže vám to s největší pravděpodobností dosáhnout dlouhodobých výsledků.

Naplánujte si fyzickou aktivitu. Kolik cvičení zvládnete realisticky zahrnout do svého plánu? Pokud můžete běhat nebo chodit do posilovny, je to skvělé. Pokud je to pro vás problém, nezapomínejte na to, že jakýkoli jiný pohyb je pro vás skvělý. Kdykoli můžete, jděte se projít nebo vyjeďte na kole a naplánujte si tento čas navíc.

Plánujte si svoje jídla. Dáváte si oběd většinou venku? V průběhu víkendu se můžete pokusit připravit si obědové balíčky, abyste měli plnou kontrolu nad svými pokrmy.

Buďte k sobě laskaví

Nemůžete vždy ovlivnit to, co jíte, a pravděpodobně to ani nechcete. Být spontánní přináší radost, a pokud nežijete jako poustevník, často budete v pokušení dát si jídlo, které vám vaše cíle splnit nepomůže. Připusťte si, že vaše cesta nemusí být přímočarou cestou k úspěchu, ale může obsahovat pár zatáček.

Buďte však k sobě upřímní

Jedním z největších problémů při změně našich stravovacích návyků je budování povědomí o tom, co jíme. Naše mysl nám vypráví všechny možné příběhy. „Dneska jsem to zvládla, měla jsem k obědu jen salát, takže si večer můžu dát dortík.“ Ano, ale nebyl ten salát s bohatým dresinkem, pořádným krajícem chleba a velkou sklenicí lahodného, ale kalorického ovocného džusu?

Žádné jídlo není „dobré“ ani „špatné“, ale pokud lépe pochopíte, co a jak jíte, bude to pro vás užitečné. Zaměřte se na vědomé jedení. Když jíte, věnujte jídlu pozornost, a sáček smažených brambůrků dojezte pouze tehdy, pokud z něj budete mít opravdu potěšení. Uložte si do paměti poznámku, že jej musíte vyvážit lehčí večeří. Sladký nápoj je příjemný, ale je to také jídlo. Takže pokud můžete, uhaste žízeň vodou. Skutečně máte takový hlad, že si musíte dát ten poslední kousek koláče? I když je opravdu malý, můžete si jej vychutnat až zítra. Zabalte si jej a uložte do chladničky. Vaše budoucí já vám poděkuje.

Vědění je síla

Existuje řada způsobů, jak si budovat povědomí o našich stravovacích a cvičebních návycích. Od aplikací pro sledování kalorií až po hodinky zaznamenávající fyzickou aktivitu. K dispozici jsou nejrůznější technologie, které vám poskytnou údaje potřebné k tomu, abyste pochopili, jak fungujete. K možnostem bez využití technologií patří vedení deníku, ve kterém si budete zaznamenávat, co jíte a kolik cvičíte, a také mikromeditace před jídlem, která vám pomůže vědomě jíst.

Recepty Cookidoo® obsahují základní informace o výživě a energii v každé porci a podpoří vás tak při výběru možností, které jsou v souladu s vašimi cíli. Vybírejte si recepty podle množství obsažených výživných látek. Nebo vědomě upravte své porce. Mějte však na paměti, že sledování výživových hodnot je jen součástí celého příběhu. Naše recepty nabízejí pro vaše úsilí vrátit se do formy něco neocenitelného: skutečné jídlo, které si připravíte z čerstvých surovin, s lahodnou chutí. Vařte více vlastních jídel a jste na cestě k zdravějšímu já.

Zdravé recepty