Čerstvá a jednoduchá smoothie připravená v Thermomixu®

Leden je čas, kdy si dáváme předsevzetí a plánujeme nadcházející rok. Dívejte se dopředu na jaro a dostaňte se po vánočních svátcích zpět do formy. Vyberte si svůj oblíbený smoothie recept z Cookidoo® a připravte jej během chvilky. Ať už si vyberete detoxikační smoothie s cílenými nutričními hodnotami nebo smoothie po tréninku, které vám doplní vydanou energii – všechna představují skvělý způsob, jak nastartovat den a dát si zdravou dávku živin ve vysoké sklenici plné dobrot.

Recepty plné energie

Do smoothie nemusíte přidávat spoustu různých surovin, aby bylo účinné, ale potřebujete zajistit, aby nebylo plné cukru z ovoce. Začněte tekutým základem z vody, kokosové vody, oříškového mléka, zeleného čaje nebo možná trochy kombuchy. Přidejte listovou zeleninu podle svého výběru – může to být kapusta, špenát, mangold, petržel nebo máta. Chcete-li zlepšit své trávení, přidejte do receptu spoustu listové zeleniny a trochu ovoce, aby mělo smoothie sladší chuť.

Konopná, chia nebo lněná semínka jsou dobrým zdrojem vitamínů a minerálů. Přidejte přibližně šálek ovoce – banány, bobule, jablka nebo jiné ovoce podle vašeho výběru. Chcete-li dosáhnout lepších nutričních hodnot, přidejte kurkumu nebo skořici snižující výskyt zánětů, nebo zázvor, který podporuje krevní oběh. Na závěr přidejte trochu ledu, aby byl váš nápoj chladivý a osvěžující.

Dáváte-li přednost jednoduchosti, zaměřte se na recepty s banánem, ananasem, melounem a listovou zeleninou. Pokud máte rádi věci ostré, ale sladké, přijdou vám vhod rukola nebo řeřicha smíchaná s jahodami, datlemi a kokosem.

Přestože někteří lidé dávají přednost čerstvě vylisované šťávě, rozmixované ovoce a listová zelenina dodají tělu vysoký obsah vlákniny se všemi svými výhodami. Chcete-li si připravit recepty s vysokým obsahem proteinů, přidejte tofu nebo řecký jogurt, ořechy, semínka nebo oves.

Každodenní úspěch se smoothie vyžaduje plánování

Mějte vždy k dispozici všechny suroviny, abyste si mohli rychle připravit čerstvé smoothie. Vyhledejte si v Cookidoo® recepty na smoothie a přidejte si svoje favority do vašeho týdenního plánovače. Nyní jste připraveni přichystat si nákupní seznam a nakoupit ovoce předem. Chcete-li si připravit smoothie vždy když na něj dostanete chuť, nakrájejte ovoce na kousky, zmrazte je volně rozložené na tácku a po zmrazení přendejte do mrazicích sáčků a uložte do mrazničky. Nyní máte všechny potřebné suroviny k dispozici připravené k mixování.

5 kroků k perfektnímu smoothie

Vylepšete si den těmito zdravými smoothie