Připravte si svůj mocktail!

Koktejly bez alkoholu nemusí být nudné! Čtěte dále a objevte naše nejlepší recepty na mocktaily pro každou příležitost a roční období a vše, co potřebujete vědět o tom, jak mít domácí bar plně zásobený.

Letní drinky

Plně zásobený bar pro přípravu mocktailů

Když k vám přijdou přátelé nebo příbuzní na skleničku, je příjemné mít možnost připravit jim cokoli, o co si řeknou. To znamená, že příprava je klíčová! Ať už připravujete koktejly, mocktaily nebo jakékoli míchané nápoje, existuje několik barmanských pomůcek, které vám zajistí, že budete tím nejlepším hostitelem nebo hostitelkou:

Šejkr na kotejly: Přidejte do svého oblíbeného míchaného nápoje led a protřepávejte, protřepávejte, protřepávejte, dokud nezískáte dokonale vychlazený nápoj.
Odměrka jigger: Slouží k odměřování ingrediencí, abyste zajistili jejich dokonalý poměr.
Sítko: Je skvělé pro zachycení nežádoucích zbytků z přísad, jako jsou bylinky nebo citrusové plody.
Lžičky na míchání: Tyto speciální lžičky se používají na nápoje, které se spíše míchají než protřepávají.
Škrabka a odšťavňovač: Protože mnoho mocktailů obsahuje citróny nebo pomeranče, hodí se mít tyto dvě pomůcky. Pomocí odšťavňovače rychle získáte čerstvou šťávu z citrusových plodů a škrabkou vytvoříte dokonalou ozdobu.
Skleničky: Na různé mocktaily budete potřebovat různé sklenice, takže je dobré mít k dispozici alespoň dva nejoblíbenější typy, např. sklenice na martini, bourbon, margaritu a sklenice na červené a bílé víno.

Podzimní tipy na zahřátí

Ingredience k míchání

Jakmile máte barmanské pomůcky připravené, je čas se zamyslet nad ingrediencemi, které potřebujete mít po ruce. Zde je několik návrhů na spolehlivý seznam ingrediencí do moktailů:

• tonic
• cola-cola, limonáda a zázvorové pivo
• perlivá voda
• oblíbené čerstvé šťávy, jako je pomerančová, brusinková a jablečná, a také nějaké exotičtější, jako je mangová, ananasová a maracujová
• led
• ovocné sirupy nebo likéry
• jednoduchý sirup (stejný poměr cukru a vody 1:1)
• čerstvé bylinky, např. rozmarýn, bazalka, máta
• čerstvé bobulovité ovoce, např. ostružiny, borůvky, jahody (v závislosti na ročním období)
• sušené bylinky a koření, např. skořice, kajenský pepř
• citrusové plody, např. citrony, limetky, pomeranče a grapefruity

Hřejivé zimní nápoje

Nejžhavější nové mocktaily

Plánujete v příštích měsících uspořádat drink party? Připravili jsme pro vás kolekci zbrusu nových receptů na mocktaily, které obsahují ty nejnovější trendy chutě a kombinace ingrediencí známé ve světě nápojů. Prohlédněte si ji a začněte přemýšlet o tom, jaké nealkoholické koktejly budete podávat!

Nechte se se inspirovat

Pozvedněte své domácí mocktaily na vyšší úroveň

Zde jsou tři návrhy, jak běžný míchaný nápoj proměnit ve speciální nealkoholický koktejl neboli mokcktail:

1. Krásné kostky ledu: Naplňte formičky na led bobulovým ovocem, čerstvými bylinkami nebo jedlými květy, pak je zalijte vodou a nechte zmrazit nebo si vyrobte jednoduchý domácí sirup pomocí receptů na Cookidoo®.

2. Jednoduchý domácí sirup:__ Použijte recept na Cookidoo® a vyrobte si vlastní jednoduchý sirup!

__3. Perlivá infuzovaná voda: Jednoduše nalijte do velkého džbánu perlivou vodu a přidejte ingredience podle svého výběru (ovoce, bylinky, zeleninu atd.), přikryjte a dejte alespoň na hodinu do lednice, aby se vylouhovaly. Experimentujte s různými kombinacemi chutí a zjistěte, co funguje nejlépe!

Svěží jarní popíjení

Objevte další naše mocktaily

Objevte na Cookidoo® svět nealkoholických nápojů a mocktailů pomocí filtru „nápoje“ a značky „nealkoholické“!

Nealkoholické nápoje