Cookidoo® Kids

Vítej, malý kuchaři! Tvoje cesta začíná tady! Vyber si lahodný recept, postupuj podle pokynů a staň na den mistrem kuchyně!

Chci být kuchařem

Zábava začíná právě tady! Stejně jako když se učíš hrát oblíbenou hru, musíš i při vaření dodržovat určité kroky, aby se jídlo povedlo co nejlépe. Pokud se chceš stát na den kuchařem, splň všech 8 úkolů v kontrolním seznamu. A ještě poslední krok – nezapomeň si stáhnout vlastní diplom Cookidoo® Kids ve spodní části této stránky! Pro začátek…
Stáhni si kontrolní list

Připravit, pozor,… vaříme!

Než začneš, je vždy třeba připravit si vše, co potřebuješ. Vyber si svou oblíbenou surovinu, vyhledej si recept na Cookidoo® a najdi v kuchyni všechno potřebné. Něco ti chybí? Pokud ano, požádej rodiče, aby ti to koupili. Nebo běž s nimi a vyber si ingredience sám/sama!

Chci být kuchařem!

Najdi si díky jídlu přátele

Pusť se do vaření!

Máš připravené všechny ingredience? Skvěle! Ale zatím s nimi nic nedělej. Prvním krokem při vaření je hygiena! Nechceš přece šířit choroboplodné zárodky – proto si důkladně umyj ruce, nasaď si zástěru jako ochranu oblečení před politím nebo postříkáním a za pomoci rodičů postupuj podle receptu. A začni vařit!

Lahodné dobroty, které si všichni zamilují

Nech své mistrovské dílo zazářit

Slyšel/a jsi někdy o tom, že „nejprve se jí očima?“ To znamená, že tvé jídlo musí vypadat co nejlépe, aby se lidé těšili na to, až ho ochutnají! Tady můžeš popustit uzdu své kreativitě! Vyber ozdobný ubrus, poskládej ubrousky do veselých tvarů a připravené jídlo naservíruj pěkně uspořádané na hezkých talířích, abys předvedl/a své kuchařské umění. A nezapomeň na skleničky nebo šálky na nápoje!

Zábava při přípravě zeleniny!

Pozvi své hosty ke stolu!

Jídlo máš nachystané na talířích, takže je čas zavolat kamarády a rodinu a pustit se do toho! Připrav se na všechna „óóó“ a „ááá“, až hosté uvidí, jak dobře všechno vypadá. A co teprve, až ochutnají!

Při uklízení pohoda

Když už všichni dojedli, je čas na úklid. Mytí dočista vylízaných talířů ti však tentokrát nebude vůbec vadit, protože budeš nesmírně hrdý/á, že to, co jsi připravil/a, všem ohromně chutnalo!

Certifikovaný malý kuchař!

Blahopřejeme! Nyní máš oficiální certifikát kuchaře Cookidoo® Kids! Zvládl/a jsi to!

Vytiskni si diplom!