Chutné kuře, jednoduché a výživné

Kuře je oblíbená odpověď na otázku: „Co bude dnes k večeři?“

Cookidoo® nabízí různé recepty pro přípravu teplých večeří. Od rychle připravené večeře ve všední den až po náročnější vaření o víkendu, najdete tu zkrátka vše. Kuře je jednoduché na přípravu, dostatečně výživné a navíc jej můžete vařit, dusit, vařit v páře, péct, připravovat z něj mleté maso i kari směsi. Stačí na Cookidoo® vyhledat „kuře“ a inspirace na lahodnou večeři je zaručena. Pokud hledáte specialitu, můžete se inspirovat nejrůznějšími kari, kuřecími polévkami a pokrmy připravené z mletého masa! A protože víme, že život může být docela stres a někdy zkrátka nemáte na vaření čas ani náladu, najdete u nás i pár receptů na kuře, které můžete mít na stole do 30 minut!

Tipy a triky na to nejlepší kuře

• Kuřecí prsíčka jsou měkká a jemná. Aby byla správně šťavnatá, poduste je ve Varoma. Nejprve je můžete na pánvi osmažit dozlatova a poté vyložit Varoma tácek pečicím papírem, který zachytí odkapávající šťávu. Z té pak můžete připravit vynikající omáčku.

• Horní a spodní stehýnka jsou chutná a o něco robustnější, proto je lepší vařit je dlouho a pomalu nebo předem marinovat.

• Podle posledních doporučení v oblasti bezpečnosti potravin se kuřecí maso nemá před vařením umývat. Zabráníte tak šíření bakterií v oblasti kuchyňského dřezu.

• Z kostí a zbylé kůže si připravte výživný kuřecí vývar. Zalijte je vodou, přidejte bylinky a zeleninu a hodinu vařte. Slijte a vývar používejte k dochucení polévek, omáček, rizota nebo dušených směsí.

• Nevyhazujte žádné zbytky: oberte kosti a maso uložte až na 3 dny do ledničky. Poté jej nakrájejte na menší kousky a přidejte do salátu, na sendviče nebo do fajitas či wrapů. Vynikající bude také rychle osmažené, v polévce nebo v rizotu.

• Celé kuře dušené ve Varoma bude správně vláčné a voňavé. Nakonec je můžete v horké troubě krátce opéct dozlatova. Dušené kuře je vynikající i studené.

Na Cookidoo® naleznete celou řadu receptů pro přípravu kuřete, stačí si jen vybrat.

Zobrazit více