Novoroční vzpruha

Nedívejte se dále než do své kuchyně a buďte v roce 2022 silnější. Přidáním surovin posilujících imunitu do každodenní stravy můžete podpořit celkovou kondici svého těla a zvládnout tak rok, který je před vámi.

Dejte v novém roce svému imunitnímu systému vzpruhu

Ovoce a zelenina bohaté na vitamín C, antioxidanty a betakaroten dají vašemu imunitnímu systému dávku benefitů pro boj s bakteriemi a protizánětlivé bylinky a koření zažehnají nemoci, protože udrží infekce v bezpečné vzdálenosti. Začněte tedy ve spíži vybírat potraviny, které jsou jak chutné, tak i výživné.

1. Výrazně navyšte vitamín C

Jídla plná pikantní pálivé papriky nebo citrusová smoothies – to je několik chutných způsobů, jak si posílit imunitu.

2. Zvýšení množství antioxidantů

Přidání řady antioxidantů do vaší stravy zesílí tvorbu buněk proti útokům virů a pro boj s nimi. Jednoduše sáhněte po zelenině, jako je špenát a brokolice, a ovoci, jako jsou borůvky, brusinky a fíky, abyste očistili a omladili tělo a cítili se tak připraveni na dobývání světa.

3. Síla bylinek a koření

Silná ochrana je snadná, když se předzásobíte zázvorem, česnekem, kurkumou, kardamomem, černým pepřem, rozmarýnem a zeleným čajem. Tyto běžné suroviny v domácnosti jsou chutným doplňkem každého jídla a celý rok vás udrží na vrcholu sil.

Jedna superpotravina vládne všem

Perfektní v přílohách, hlavních chodech, dezertech, a dokonce i ve smoothies. Podívejte se na jednu z našich oblíbených superpotravin.

Recepty s kapustou