Výroba vlastních ingrediencí

Naplňte si spíž oblíbenými ingrediencemi připravenými z vlastních surovin – je to zdravější, šetříte tím peníze a omezujete zbytečné obaly.

Skladujte suroviny v celku

Thermomix® je zvládne podle potřeby namlít či nasekat. Stačí, když budete mít doma například jen krystalový cukr, a podle potřeby si z něho namelete cukr moučkový. Nebo si můžete z celých zrn vyrobit vlastní směs mouky. Koření uchováte déle čerstvé, když si je koupíte celé. Jednotlivé čisté ingredience pak namelete těsně před použitím, aby zůstala zachovaná jejich čerstvost a chuť.

Suché suroviny jsou nejlepší, když jsou domácí

Udělejte si to po svém.

Výroba zásob do spíže od počátku vám umožní přizpůsobit si recepty podle potřeby. Naplňte si spíž, chladničku i mrazničku domácími surovinami, s nimiž si s trochou představivosti připravíte rychlá a kreativní jídla.

Přečtěte si více.

5 důvodů pro výrobu vlastních ingrediencí

  1. Zdravé: Skutečné jídlo, bez skrytých přísad. Nejlepší způsob, jak přesně vědět, co jíte, je vaření od nuly. Zakonzervujte si ovoce a zeleninu v sezóně, když jsou plné chuti a živin.
  2. Pro všechny chutě a diety: Upravte množství cukru, soli nebo jiných přísad podle chuti, potřeb či alergií u vás v rodině. Připravte si suroviny, které se těžko shánějí nebo jsou drahé, například bezlepkové ingredience.
  3. Snadné: Kontrolovaná teplota a mnoho funkcí Thermomixu® – sekání, mletí, míchání, hnětení apod. – vám výrobu vlastních surovin usnadní.
  4. Úspora peněz: Všechno, co potřebujete, je pár základních ingrediencí, které si můžete koupit ve velkém a v sezóně, kdy jsou levnější. Máte úplnou kontrolu nad svými surovinami a plýtváním potravin.
  5. Dobré pro životní prostředí: Snižte množství odpadů opětovným používáním kelímků, lahví a jiných nádob.

Vytvořte si do zásoby domácí kari, těstoviny či základní omáčky.

Není třeba kupovat koření, omáčky ani dresinky

Snídaně a svačiny jak je máte rádi

Jak začít s výrobou vlastních ingrediencí

Plánujte si jídelníček v Cookidoo®. • Podívejte se, jaké suroviny si můžete vyrobit doma. • Vytvořte si kolekci „Domácí spíž“. • Vyberte si jednu nebo dvě položky, které si každý týden doma připravíte. • Přidejte tyto recepty do svého týdenního nákupního seznamu a brzy budete mít spíž plnou domácích ingrediencí.

Přizpůsobte si suroviny vlastním potřebám.

S Thermomixem® je snazší vyrobit si řadu vlastních ingrediencí bez alergenů, jako je například bezlepková mouka, majonéza bez vajec nebo ořechová mléka či másla. Podívejte se níže na některé recepty.

Doma vyrobené alternativy mléčných produktů

Bezlepkové pečivo a chleby - chutné a čerstvé

Marmelády a sušenky jako od babičky

Ty nejlepší recepty pro konec nakoupených a začátek vlastnoručně vyrobených ingrediencí