Silvestrovský švédský stůl

Vítání Nového roku, to je noc plná vděku, oslav a samozřejmě jídla. Přemýšlíme o uplynulém roce, navštěvujeme se s nejbližšími a připíjíme na lepší budoucnost. A není lepší způsob, jak začít rok 2024, než u společného stolu plného dobrého jídla a pití.

Objevte naše jednoduché i sofistikované recepty plné chutí, se kterými přivítáte Nový rok, jak se patří. Máme recepty na všechny chody, které uspokojí milovníky masa, vegetariány i vegany.

Několik tipů pro hostitele

  1. Připravte si předem co nejvíce věcí. V den oslav je vždy nejlepší, když můžete relaxovat a bavit se s hosty.
  2. Vytvořte si vlastní popisky jídel na švédském stole a opatřete je symboly, co jídlo obsahuje, aby se každý najedl bez obav.
  3. Talíře položte na jeden konec švédského stolu/ů a na druhý konec rozložte příbory. Takto budou mít návštěvníci při výběru volné ruce.

Začněte večírek aperitivem

Ideální velikost jednoho sousta

Perfektní stanoviště s pitím

Není nutné neustále hlídat, jestli mají všichni dolito. Vytvořte stanoviště s pitím, aby si každý mohl dolít, kdykoli chce. Vychlazené šampaňské, domácí punč, voda s citrónem… cokoli si přejete. Pokud chcete být ještě kreativnější, umožněte hostům namíchat si vlastní nápoje ze surovin, jako jsou snítka rozmarýnu, citrusové plátky a kůra, olivy, kandované ovoce či domácí koktejlové sirupy… Pak si sedněte, relaxujte a nechte hosty, ať se vyřádí.

Uklidňující sacharidy, abyste do nového roku vstoupili spokojení

Potěšte své chuťové pohárky

Kuličky

Sladký třesk na zakončení večera