Pomeranče, citróny a limetky

Citrusy hrající barvami rozzáří i ty nejchmurnější zimní dny. Citróny, limetky a pomeranče jsou skvělým doplňkem celé řady slaných a sladkých jídel, které se rázem stávají zdravější a plné vitamínů. Dodejte svým kuchyňským výtvorům šmrnc s pomocí našich osvěžujících a chutných nápadů.

Slané pokrmy z mořských plodů a ryb ochucených citrusy

Výrazné polévky, které zahřejí

Tipy na zimní detox

Vaše zdraví a pocit pohody dokáže výrazně zlepšit několik jednoduchých změn každodenního jídelníčku. Jedním ze způsobů, jak do nového roku vykročit tím správným směrem, je dopřát tělu po hektickém období svátků tolik potřebný detox. Budete-li jíst více ovoce, zeleniny a potravin bohatých na vlákninu, vypudíte tak vše, co v těle nemá být, a budete více než připraveni na další rok před vámi.

Přejít na superpotraviny

Rychlé nápoje k zahnání žízně

Výhody citrusů

Citrusy jsou univerzální ingrediencí – slaným jídlům dodávají svěží šmrnc a dezertům zase nezapomenutelně sladkou chuť. Kromě toho, že jsou šťavnaté a výtečné, překypují pomeranče, citróny, limetky a grepy vitamíny a antioxidanty. Dodávají mikronutrienty, které chrání před infekcemi a bakteriemi a pomáhají snižovat riziko onemocnění srdce a mozkových příhod. Vašim pokrmům dodají výraznou chuť a vašemu imunitnímu systému podporu potřebnou při boji s viry.

Kuře, které má šmrnc!

Kuře a citrusy se k sobě náramně hodí! Kapka citrónu, špetka limetky nebo nastrouhaná pomerančová kůra dodají osvěžující náboj každému jídlu. Podívejte se, jak můžete vylepšit běžné kuřecí pokrmy.

Recepty na kuře s citrusy

Výtečné saláty s citrusy