Vraťte se do formy

Rok 2020 byl pro mnohé z nás plný výzev. Začněte nový rok zdravě a zaměřte se na potřeby svého těla, abyste se dostali zpět do formy, omezili stres a zůstali zdraví s Thermomixem®! Nejdůležitější součástí zdravého životního stylu je vyvážená strava a pravidelná fyzická činnost.

Dejte si denní dávku vitamínu C

Buďte fit s pomocí pěti základních super potravin!

Přečtěte si náš seznam pěti hlavních ingrediencí, které vám pomohou dostat se zpět do formy. Zjistěte, proč jsou citróny, banány, špenát, losos a tofu tak důležité pro vaši stravu.

5 hlavních ingrediencí

Pusťte se do banánů!

Dostaňte se do formy pravidelným cvičením

Perfektním doplňkem vyvážené stravy je správná dávka fyzické činnosti. Rozpumpujte endorfiny a přečtěte si naše doporučení!

Nezapomeňte cvičit

Podle nejnovějších doporučení Světové zdravotnické organizace byste, pokud máte 18 až 64 let, měli každý týden absolvovat alespoň 150 minut aerobní činnosti střední intenzity nebo 75 minut aerobní činnosti vysoké intenzity, abyste byli zdraví. Chcete-li své tělo udržet štíhlé, alespoň dvakrát týdně byste měli posilovat svaly. Do formy se dostanete, i když začnete 30 minutami nepřetržité fyzické aktivity.

Aerobní cvičení a odstranění tělesného tuku

Mezi nejsnadnější a nejdostupnější formy aerobního cvičení patří běh a cyklistika. Skvěle se při nich pálí tuky. Pravidelná fyzická aktivita je kromě odstranění tělesného tuku a zlepšení metabolismu velmi prospěšná také pro kardiovaskulární systém a výrazně omezuje riziko některých srdečních onemocnění. Činnosti, jako je běh a cyklistika, podporují tvorbu endorfinů, které pomáhají snižovat stres.

Cvičením k lepšímu výkonu

Pro tělo jsou velmi prospěšné také jóga a pilates. Tyto formy cvičení zvyšují výkon, posilují svaly, zlepšují tělesnou rovnováhu a ohebnost, posilují páteř a snižují bolest kloubů. Mějte na paměti, že kromě fyzického aspektu jsou jóga a pilates skvělé také pro vaše duševní zdraví.

Než si nasadíte nový výživový plán, plán cvičení nebo pokud jste prodělali dlouhé období nečinnosti, vždy se poraďte se svým lékařem či jiným zdravotním pracovníkem.

Použití špenátu nikdy nebylo tak jednoduché

Pořádná porce bílkovin v lososu nebo tofu