Cookidoo® Kids

Ahoj, malí šéfkuchaři! Chcete pomáhat rodičům v kuchyni a dozvědět se zajímavosti o jídle? Koukněte níže na naše zábavné recepty a listy s aktivitami!

Zábavná zóna vaření

Připravili jsme zábavná témata, v jejichž rámci najdete chutné recepty, zajímavosti a činnosti – počínaje zvířaty a konče čokoládou. Je čas vyhrnout si rukávy a začít pomáhat!

Vědci v kuchyni

Co se stane, když smícháte mouku s vodou? Je těsto živá věc? Je čas roztočit mozkové závity! Oblečte si pracovní plášť a bavte se v kuchyňské laboratoři. Ponořte se do toho! Vyzkoušejte naše recepty a aktivity a objevte vědu, která se za pečením skrývá!

Pojďme do kuchyně!

Dospělí nachystali vše na přípravu pokrmů a nastal čas, aby nastoupili malí šéfkuchaři a vše zpracovali, uváleli, nazdobili… ale především se u toho bavili! Chcete se dozvědět více zajímavostí o pečení? Stáhněte si náš list s aktivitami.

Otevřít pdf se zábavou a aktivitami

Vyzkoušejte tyto zábavné recepty na přípravu těsta.

Čokoláda a přátelství, to je dokonalá kombinace!

Hrát si je legrace, ale s kamarády a kamarádkami je to ještě větší zábava! Skuteční přátelé jsou tu pro tebe, když je potřebuješ. Naslouchají ti, rozumějí ti a umějí tě rozesmát. Skoro to stejné ale zvládne také čokoláda, nemyslíš? S čokoládou si užiješ spoustu legrace a když je potřeba, dodá ti energii a dobrou náladu. Proč tedy obě radosti nespojit? Pozvi své přátele a překvap je touto kouzelnou ingrediencí!

Pojďme do kuchyně!

Dospělí připravili recepty, ale poslední úpravy zbývají na malé šéfkuchaře. Nazdob, zpracuj a uválej tyto dokonalé čokoládové dobroty spolu s kamarády a kamarádkami. Bav se!

Chceš se dozvědět více zajímavostí o čokoládě? Stáhni si náš list s aktivitami.

Otevřete PDF plné zábavy a her

Čokoládové recepty, které můžeš připravit spolu s kamarády a kamarádkami

Piknik se slečnou Mrkvovou

Jednoho dne slečnu Mrkvovou přestalo bavit pořád ležet v lednici. S ostatní zeleninou se rozhodly, že uspořádají piknik. Naskákaly do piknikového koše a díky dětem, které do lednice chodily, se změnily na krásně barevné svačinky. Všichni se pak vydali za dobrodružstvím. Než však odešli z domova, slečna Mrkvová řekla: „Děti, pojďme se na něčem dohodnout. Neříkejte prosím, že nás nechcete, dokud nás neochutnáte! Představte si, jak by byla paní Brokolicová smutná, kdyby se musela vrátit zpátky do lednice.“ Prohlédli jste si zeleninu v lednici? Nechtěla by se také vydat na piknik?

Pojďme do kuchyně!

Dospělí připravili recepty, ale poslední úpravy zbývají na malé šéfkuchaře. Nazdobte, zpracujte, namažte pomazánkou či uválejte tyto barevné svačiny plné zeleniny. Bavte se!

Chcete se dozvědět více zajímavostí o zelenině? Stáhněte si náš list s aktivitami.

Otevřít pdf s hrami a zábavou

Zábava při přípravě zeleniny!

Svačiny pro sportovce

Běhání, skákání, tancování nebo míčové hry – to vše jsou příjemné činnosti, při nichž si protáhnete tělo. A jaký je váš oblíbený sport? Existují takové, které můžete provozovat s kamarády, s partnerem – nebo jenom sami. Nejdůležitější však je, abyste se u toho bavili a zároveň měli dostatek sil! Během dní, kdy sportujete, byste vždy měli mít připravené svačiny, které vám dodají potřebnou energii!

Pojďme do kuchyně!

Dospělí připravili recepty, ale poslední úpravy zbývají na malé šéfkuchaře. Nazdobte, uválejte a vytvarujte tyto zábavné svačinky a smoothies. Bavte se!

Chcete se dozvědět více zajímavostí o svačinách pro sportovce? Stáhněte si náš list s aktivitami.

Zábava a hry pro atlety

Svačiny, které vám dodají energii

Kawi, opičák, který miluje ovoce

Ahoj! Jsem opičák Kawi. Rád skáču ze stromu na strom. V pohádkách vždy papám banány, ale v džungli si dávám mnoho různého jídla. Potřebuji mnoho síly, abych se mohl pohupovat a skákat na větvích. Miluji ovoce a taky listy, oříšky, semínka, květiny a někdy taky hmyz a pavouky. Pojďte se mnou! Připravíme spolu recepty s ovocem a řeknu vám několik „opičích tajemství“.

Pojďme do kuchyně!

Dospělí připravili recepty, ale poslední úpravy zbývají na malé šéfkuchaře. Nazdobte tyto zábavné recepty ovocem, čokoládou, oříšky a podobně. Bavte se!

Chcete se s Kawim dozvědět více zajímavostí o ovoci? Stáhněte si náš list s aktivitami.

Zábava a hry s Kawi

Zábavné ovocné recepty

Baví vás trávit čas v kuchyni?

Prohlédněte si naše kolekce vhodné pro děti, a získejte tak malé pomocníky!

Pusťte se do vaření