Vyvážená strava

Vyvážená strava je základem zdravého těla. Kromě dostatku odpočinku a omezení venkovních aktivit je nyní třeba věnovat velkou pozornost také stravě vás samotných a vaší rodiny. Dbejte na to, co dáváte svému tělu – připravujte jídla ze zdravých přírodních ingrediencí, abyste si mohli čas trávený společně doma užívat s klidnou myslí.

Výživná snídaně

Nabijte se živinami

Nabijte se živinami V tuto dobu je více než kdy jindy důležité soustředit se na to, abyste do sebe dostali maximální množství živin, které vám pomohou udržet pevné zdraví. Sáhněte po vysoce kvalitních bílkovinách a multivitaminech, které posilují přirozenou schopnost těla bojovat s nemocemi a zmírňují stres. Když obohacujete svou stravu výživnými surovinami, je nejdůležitější starat se ne o hubnutí, ale o dosažení zdravého a vyváženého životního stylu

Obědy plné zeleniny a tělu prospěšných látek

Tipy pro udržení zdraví

• Zvyšte svůj příjem důležitých vitamínů tím, že budete jíst více celozrnných potravin, ovoce a zeleniny. Skvělé jsou například tmavě zelená listová zelenina (špenát) nebo pomerančová šťáva, které jsou vynikajícími zdroji vitamínů A a C a rovněž železa a vápníku.
• Zvyšujte příjem bílkovin z masa, drůbeže a ryb.
• Zvyšte příjem vitaminu B – dávejte si častěji fazole, hnědou rýži a brambory.
• Snažte se vařit co nejjednodušeji a používat co nejméně dochucovadel, jako jsou sůl a cukr.
• Přiměřeně cvičte a užívejte si dobrou náladu díky vyplaveným endorfinům.
• Soustřeďte se na duševní pohodu a praktikujte doma jógu nebo meditujte.

Správně připravované vyvážené večeře

Uzamkněte v sobě živiny

Uzamkněte v sobě živiny Pomocí systému Varoma můžete v páře rychle a snadno uvařit pro celou rodinu chutná jídla, v nichž zůstanou zachovány důležité živiny a minerály, které se tradičním způsobem vaření jinak ztrácejí. Zapojte do přípravy jídel ostatní členy rodiny a vytvořte si v tomto období vlastní speciální pokrmy – užívejte si díky Thermomixu® vzácné společné chvilky u stolu dnes, zítra a napořád.

Svačiny pro výživu a zdraví