Inspirace pro velikonoční jídla

Velikonoce jsou o setkávání kolem stolu, sdílení jarních obědů a tradičních velikonočních pokrmů a výměně barevných vajíček. Najděte na Cookidoo® inspiraci pro své velikonoční menu, vyberte si recept a jste připraveni vařit.

Recepty na velikonoční obědy

Velikonoční vejce

Vejce byla vždy úzce spjata s Velikonocemi, obdobím znovuzrození a nového růstu. Tyto starodávné symboly jara pro nás v době Velikonoc stále mají velký význam. Pokud budete vařit vajíčka v Thermomixu®, vždy dosáhnete perfektních výsledků.

Více zde

Slavnostní recepty s jehněčím masem

Lahodná hlavní velikonoční jídla

Velikonoční menu se mezi jednotlivými regiony i zeměmi liší. Některé tradice jsou však pro mnoho kultur stejné. Například na Velký pátek se klasicky k večeři podává ryba. Můžete ji upéci vcelku, připravit pošírované rybí filety, karbanátky nebo ji péci okořeněnou v kastrolu. Na hlavní den svátečního období, velikonoční neděli, může být volbou ve vaší rodině jehněčí. Dalším oblíbeným druhem masa je krůtí nebo šunka. Ať už si chcete naplánovat tradiční menu s klasickými slavnostními jídly a specialitami, které můžete připravit dopředu, nebo chcete jednoduše udělat dětem radost pizzou, můžete si na Cookidoo® vyhledat ten pravý recept, který vyhovuje vašim představám a potěší všechny vaše hosty bez ohledu na jejich věk.

Krůtí roláda s olivami a zeleninová quinoa

Krůtí roláda s olivami a zeleninová quinoa

Dušená treska s tymiánem a citrónem

Dušená treska s tymiánem a citrónem

Celé kuřátko na pomerančích

Celé kuřátko na pomerančích

Velikonoční králičí paštika

Velikonoční králičí paštika

5 možností jak si užít velikonoce s Thermomix®

 • Nápoje pro návštěvy
  Na uhašení žízně můžete podávat jeden z mnoha lahodných nápojů z Thermomixu®.

 • Velikonoční dobroty
  Jako svačinku při hledání velikonočních vajec můžete připravit tuto veselou a vynikající velikonoční holubičku s mandlemi

 • Podáváte jehněčí?
  Vyzkoušejte jako doplněk k chutnému jehněčímu tuto pesto omáčku.

 • Snadné velikonoční omáčky
  Velikonoční losos vynikne s holandskou omáčkou, kterou vždy spolehlivě připravíte v Thermomixu®.

 • Uvařte pokaždé vajíčka k dokonalosti
  Vejce a Thermomix® jdou dobře dohromady. Přečtěte si tento článek, ve kterém najdete tipy k vaření všestranné potraviny, vajíček.

Vegetariáni slaví Velikonoce

Pokrmy, které můžete připravit předem

Nadýchané kynuté těsto v Thermomixu®

Sladké a nadýchané pečivo z kynutého těsta, jako je mléčný chléb nebo briošky, jsou na Velikonoce velmi oblíbené. Zde je několik tipů na úspěch: máslo, cukr a vejce v bohatých těstech mohou inhibovat fermentování kvasinek a těsto pak kyne pomaleji. Dovednost spočívá v postupu hnětení a provádění kontroly. Hnětení v Thermomixu® rozvíjí lepek i v těch nejmáslovějších těstech. Při kontrole nakynutého těsta nespěchejte: na nadýchaný slavnostní chléb si stojí za to počkat.

Nápady na velikonoční chléb

Sladké velikonoční dobroty

Velikonoce přicházejí. Začněte plánovat!

Projděte si kolekce