Omezení množství sacharidů

Když hledáte nové chutě a zdravější způsob vaření, uvažujete také o omezení množství konzumovaných sacharidů? Cookidoo® nabízí spoustu chutných receptů, které vám pomohou, pokud se rozhodnete jíst zdravěji.

Nápady na snídaně s nižším obsahem sacharidů pro správný start každého dne

Proč méně sacharidů?

Méně sacharidů • Vysoký obsah bílkovin • Spousta zeleniny

Omezení sacharidů vás nasměruje k dalším skupinám potravin: v Cookidoo® najdete inspiraci na chutná zeleninová jídla, ryby i maso a rovněž další zdroje bílkovin, jako jsou ořechy a semínka, tofu, luštěniny a fazole. Uspokojte strávníky u vašeho stolu zdravými, lehkými a chutnými pokrmy. Cookidoo® vám ukáže, jak na to.

Svačinky s vysokým obsahem proteinu na každý den

5 změn, díky kterým bude vaše strava obsahovat menší množství sacharidů

Vyzkoušejte zeleninové náhražky svých oblíbených sacharidových pokrmů – například kukuřičné těstoviny nebo květákovou rýži • Dejte přednost doma připravovaným pokrmům před polotovary, abyste se vyhnuli skrytému cukru • Jako dezert si dejte místo koláče nebo sušenky ovoce • Využijte quinou jako alternativu rýže nebo těstovin. Obsahuje méně sacharidů • Ke svačině si místo lupínků dejte ořechy nebo zeleninové tyčinky.

Další nápady, které vám pomohou začít

Omezte množství sacharidů, ale neomezujte chuť pokrmů

Vysoký podíl rychle stravitelných jednoduchých sacharidů vede k rychlému zvýšení a poklesu hladiny cukru v krvi, po kterém vás začnou rychleji přepadat chutě. Správné nízkosacharidové recepty obsahují pouze několik, zato však vysoce kvalitních, složitých sacharidů. U nich trvá trávení a přeměna v cukry déle a omezuje se pocit hladu. Regulace hladiny cukru v krvi je přínosem nízkosacharidové diety, spolu se ztrátou a udržením váhy. Hledáte nápad na jednoduchou večeři? Rychlou, nízkokalorickou a chutnou možností je kuře.

Doporučení při přípravě kuřecího masa

Předkrmy, které zajistí lehkost vašeho jídla

Chutné hlavní pokrmy s nízkým obsahem sacharidů

Kdo říká, že si nemůžete dát dezert?

Když ne „málo sacharidů“, tak co třeba „kvalitní sacharidy“?

Nesnažte se sacharidy zcela eliminovat. Raději volte výživná jídla a složité sacharidy, které vám dodají více energie na delší dobu. Před běžnými bramborami upřednostněte kořenovou zeleninu nebo sladké brambory, místo bílého chleba chléb celozrnný, hnědou rýži namísto basmati, ovesné vločky místo snídaňových cereálií, cizrnu místo těstovin, sušené fíky místo čokolády… ve své stravě tak navíc zvýšíte obsah vitamínů a bílkovin a méně často vás pak budou přepadat nezadržitelné chutě.

Recepty se složitými sacharidy

Novinka: Nízkosacharidové vaření

Pokud do svého každodenního režimu chcete zapojit vaření s omezeným množstvím sacharidů, Cookidoo® vám doporučení na míru na téma „nízkosacharidové vaření“ poskytne v záložce „Jen pro vás“! Tyto recepty obsahují méně než 25 g sacharidů na porci, včetně nízkosacharidových možností hlavních jídel, těstovin, polévek, pečených dobrot a snídaní. Na základě vašich návyků při vaření vám tato doporučení pomohou najít inspirativní recepty jen pro vás.

Naše personalizovaná doporučení zahrnují témata jako „Přímo z trouby“, „Veganské pokrmy“ a „Dezerty jen pro vás“. Prozkoumejte rozličná témata a radujte se ze zážitku z vaření na míru s Cookidoo®!

Zjistit víc!

Najděte na Cookidoo® recepty na zdravější jídla